logo
  • Početna
  • Usluge
    • Izrada Sajta
    • Izrada internet prodavnice
    • Optimizacija sajta za mobilne telefone
    • Redizajn Sajta
    • Održavanje Sajta
    • Izrada Newslettera
    • Servis Računara
  • Blog
  • Portfolio
  • Kontakt
Proizvod was added to your cart

Korpa

Izrada sajta-Izrada sajtova Već od 49€ – odlične cene

Predlozi 10 najboljih stranih hostinga

Lista na engleskom jeziku – Best Web Hosting

Velika je lista stranih hosting kompanija, i svi se manje-više razlikuju u par sitnica (neki i mnogo više), ali par njih se ipak može izdvojiti.
Sledeću listu sam napravio iz svog ličnog iskustva sa njima, nijanse ih razlikuju.

1 – Mochahost Mochahost

Na internetu za njih, možete naći veliki broj pohvala. Retki su oni koji imaju neku primedbu.
Imaju nekoliko paketa, među kojima i opciju – sve neograničeno. Imaju veoma pristupačne cene i česte akcije, zato su odličan profesionalan hosting i zbog svega toga su prvi na ovoj listi. Možda nisu najbolji u kvalitetu, ali u odnosu na cenu su svakako najbolji!
Nude veliki broj dodatnih alata, među kojima su i alati za seo optimizaciju (free). Uz svaki paket dobijate neograničen broj SSL sertifikata! Velika preporuka za ovaj hosting.
Imaju odličnu podršku i jako kvalitetne servere. Njihov uptime je maltene 100% !

2 – FastComet

Fastcomet je u samom vrhu web hostinga. Pored fantastičnih performansi servera, imaju jako pristupačne cene, a veliki plus je to što obnova hostinga nije skuplja od početne cene, što ih izdvaja od konkurencije !

U ponudi imaju Deljeni Hosting, Cloud VPS Hosting i Pojedinačne Servere (Dedicated Servers).
Serveri su im na brzim SSD diskovima koji im omogućavaju brzo učitavanje sajtova i bolje performanse.
Uz svaki paket dobijate 1 besplatan domen zauvek! Moja preporuka za ovaj hosting koji je bolji od Mocha – hostinga, ali su im cene malo veće.

3 – Hostinger

Hostinger se sasvim zasluženo nalazi u samom vrhu ove liste. Pored visokog kvaliteta i odličnih performansi koje imaju, čestim promocijama i velikim sniženjima privlače pažnju svih korisnika. Najbolji su u klasi optimizovanog hostinga za WordPress – serveri su im podešeni za visoke performanse i zahteve koje WordPress traži. Prosečan WordPress odziv je 123 ms.

Servisi koje nude su: Deljeni Web Hosting, Cloud Hosting, Vps Hosting i sve to po neverovatnim popustima. Serveri koriste SSD diskove, koji omogućavaju visoke performanse i brže učitavanje sajta.
Besplatan SSL nude uz premium paket, što znači za manje pakete, ukoliko želite SSL (koji je danas maltene obavezan), moraćete dodatno da ga platite.
Sveukupno: Hosting sa visokim performansama sa odličnim sniženjima u ceni.

4 – SiteGround

Ovo je jedna od trenutno najboljih svetskih kompanija iz oblasti hostinga na tržištu.
U ponudi imaju nekoliko specijalizovanih paketa. Kod osnovnog hostinga imaju pakete i specijalizovane za WordPress kao i paket posebno za Woocommerce.

Pored osnovnih paketa nude i Cloud hosting, Reseller hosting, Enterprise Hosting, Zaseban (Dedicated) Server, Student Hosting i još mnogo toga. Veliki plus im je to što je besplatan SSL uključen u svaki paket. Brzina i poudanost servera je na zavidnom nivou, uptime je 99,9%.
Korisnička podrška je jedna od najboljih. Cene su u proseku za hosting, ali imaju česte akcije. Bez obzira na cenu, uslugu koju nude je iznad proseka.

5 – Bluehost

Sa njima sam imao najbolje moguće iskustvo.
Retko kad su im serveri nedostupni i takve probleme rešavaju veoma brzo. Korisnička podrška je odlična i sve probleme rešavaju u najkraćem mogućem roku.
Po meni, najveća mana ovog hostinga je visoka cena obnavljanja hosting usluge, koja izlazi oko 110 dolara za jednu godinu.
Primaju (provereno) Visa internet karticu od Banke Inteze. U paketu dobijate sve neograničeno, ali morate da pazite da Vaš sajt ne optereti njihove servere.

6 – Green Geeks Greengeeks

Odličan hosting provajder, specijalizovan za CMS Joomla.
Imaju oznaku Green Hosting, jer imaju sopstvene izvore električne energije koji ne zagađuju životnu sredinu – i među prvima su uveli ovu novinu.
Sve nude neograničeno uz pristupačne cene sa čestim akcijama i velikim brojem funkcija. Podrška im je odlična i imaju jako kvalitetne servere. Njihovi korisnici imaju veliki broj pohvala na njihov rad.

7 – Webhostinghub Webhostinghub

Ova kompanija svoje usluge nudi od 2001. godine i poznata je po dobroj ponudi i ceni, uz povremene korisne akcije.
Svoje usluge nude na visoko kvalitetnim serverima, koje pokreće Linux operativni sistem. Fantastične performanse garantuju i odličan uptime. Iz korisničkog panela (Cpanel) nude veliki broj funkcija. Korisnička podrška je vrhunska i jako brzo rešavaju zadatke. Takođe predstavljaju Green web hosting jer njihovi serveri koriste sopstvene izvore električne energije. Nude vam 90 dana za povraćaj novca ukoliko se predomislite. Takođe nude i besplatne kredite za Google, Bing i Yahoo reklame.

8 – InterServer

Ovo je takođe jedan od najboljih svetskih hosting-a. Postoje već duže vreme i posluju veoma uspešno.
Imaju nekoliko različitih hosting paketa. Što se tiče cena, one su prosečne, ali imaju česte akcije i sniženja.

Pored klasičnog Deljenog Hostinga, u ponudi imaju non-profit hosting, hosting za studente, e-commerce hosting, ASP.NET hosting, VPS hosting, Zaseban server (Dedicated) i još mnogo toga uz veliki broj paketa.
Prostor na disku je neograničen i to na ultra brzim SSD diskovima. InterShield Security – besplatno uz svaki paket, kao i SSL. Nude veliki broj dodatnih opcija u Cpanel-u.

Odlična korisnička podrška će vam odgovoriti na svako pitanje u najkraćem roku. Na samom internetu možete naći veliki broj pohvala na njihov rad.

9 – HostGator

Ovo je takođe jedna od najboljih svetskih kompanija iz oblasti hostinga. Jako dugo postoje i odlično rade svoj posao.
Imaju nekoliko hosting planova, među kojima i – sve neograničeno. Što se tiče cena , nisu baš jeftini, ali imaju česte akcije koje treba iskoristiti. Nude veliki broj funkcija u okviru Cpanela. Odlična korisnička podrška će Vam u najkraćem mogućem roku izaći u susret. Njihovi korisnici – po internetu – imaju dosta pozitivnih ocena za njih. Imaju oznaku Green web hosting, jer se zalažu za smanjenje potrošnje električne energije, sopstvenim resursima.

10 – Hetzner

Hetzner – jedna od najboljih evropskih hosting kompanija. Jednom rečju – Nemački kvalitet.
Njihovi serveri su locirani svuda po svetu, tako da možete izabrati najbližu lokaciju koja vama odgovara.
Uz sve pakete, dobijate besplatan domen i SSL sertifikat. Cene su nešto iznad proseka izražene u Eurima, ali dobijate odličan kvalitet koji svakako imaju.

U ponudi uz klasičan deljeni hosting imaju i Cloud hosting, Storage (skladištenje podataka i bekap), Zaseban (Dedicated) Server, Colocation hosting (slično kao i dedicated server, ali sami morate voditi računa o serveru).
Korisnička podrška je dostupna 24/7 i odlična je.
Jedan njihov plus je to što koriste alternativne (ekološke) vidove energija da napajaju svoje servere.

Bonus – GoDaddy godaddy

Ovo je jedna od najpoznatijih i najpouzdanijih svetskih kompanija iz ove oblasti, i to sa pravom.
Pored hostinga, najbolji i najpoznatiji su po prodaji domena. Imaju odlične kontrolne panele, pomoću kojh možete sa lakoćom upravljati svojim kupljenim domenima. Ni hosting im nezaostaje za ovim pohvalama. Imaju nekoliko hosting planova sa pristupačnim cenama i jako čestim akcijama, sa kojima možete poprilično uštedeti. Jako su im kvalitetni serveri i imaju odličnu korisničku podršku. Njihovi korisnici imaju samo pohvale o njima.

8 komentara. Dodaj Komentar

Bosko
17. jula 2021. 12:49

Hostinge koje ste naveli jesu najbolji. Od domaćih hostinga preporučujem Contra Team, dobar odnos cene i kvaliteta.

Odgovori
Deka Prevejanovic
30. avgusta 2019. 07:12

SiteGround dere korisnike za svaki sledeci ugovor. Ako je cena prvog ugovora 120$, sledeceg ce biti 360$. Sto je mnogo mnogo je.

Odgovori
WebMaster
30. avgusta 2019. 15:25

Slažem se. Većina hostinga daje početne popuste pa šokira svoje korisnike kada dođe do obnavljanja ugovora.
Zato je moja preporuka MochaHost jer su njihove niske cene fiksne.

Odgovori
Ana
26. oktobra 2019. 13:24

Tacno, upravo sada sa njima imam takvo iskustvo! Razmisljam o prelasku na Mochahost

Odgovori
Sanja Popović
12. jula 2019. 06:38

Hvala Vam na listi, probala sam da narucim hosting kod SiteGround kompanije, ali sam se na pravu ipak odlučila za domaći WordPress hosting. Firma kod koje sam je https://prvihosting.com i moj blog radi jako brzo i uvek je dostupan, svima bi ih preporučila. Pozz.

Odgovori
Bojan
8. maja 2019. 16:01

Mochahost koristim već duže vreme, nisu savršeni ali imaju fantastične cene za veoma zadovoljavajući kvalitet.

Odgovori
Ana
26. oktobra 2019. 13:22

Hvala za preporuku

Odgovori
Marko
24. jula 2017. 02:35

Ja koristim http://www.gigahosting.rs veoma sam zadovoljan cenom i podrskom

Odgovori

Ostavite odgovor Odustani od odgovora

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Izrada Sajtova

Godinu dana besplatnog hostinga!
Cena već od 89€ !

Koji hosting izabrati

  • 10 Najboljih Domaćih Hostinga
  • 10 najboljih stranih hostinga
mocha host

Novo na blogu

  • Šta nakon izrade sajta?
  • Šta je Webp i zbog čega je bitan?
  • Najčešće greške na web sajtu
  • 4 uobičajene greške prilikom Bekapovanja podataka (pravljenja rezervnih kopija) koje morate izbegavati
  • Kako povećati saobraćaj na sajtu ?

Blog Kategorije

  • Funny Video
  • Razni Saveti
  • Web Dizajn
  • Wordpress

Tagovi

bekap bekapovanje podataka besplatni biznis cms dizajn društveni mediji elementor expert google dokumenti iz pdf u word izrada sajta jednostavan za deljenje koji domen Kvalitetna grafika nakon izrade sajta open source pdf pdf u word pravljenje sajta prebacite u pdf prebacivanje iz pdf u word pre reinstaliranja sistema Proces pravljenja web sajta proces web dizajna responsive responsive web design rezervne kopije saobraćaj na sajtu seo slike web dizajn webp web sajt Wireshark word wordpress

Usluge

  • Izrada Sajta
  • Izrada internet prodavnice
  • Optimizacija sajta za mobilne telefone
  • Redizajn Sajta
  • Održavanje Sajta
  • Izrada Newslettera

Skorašnji članci

  • Šta nakon izrade sajta?
  • Šta je Webp i zbog čega je bitan?
  • Najčešće greške na web sajtu
  • 4 uobičajene greške prilikom Bekapovanja podataka (pravljenja rezervnih kopija) koje morate izbegavati
  • Kako povećati saobraćaj na sajtu ?

Pretplatite se na popuste i novosti

© Copyright IT Usluge 2023